Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zmierzyć stopę?

2018-04-09
Jak zmierzyć stopę?

Jak zmierzyć długość stopy?

Najprostszym sposobem na zmierzenie długości stopy będzie użycie kartki i ołówka. Połóż kartkę na podłodze i postaw na niej stopę, zaznaczając najbardziej wysunięte do tyłu i do przodu fragmenty. Warto przykleić stopę taśmą do podłogi, aby kartka się nie przesuwała. Pamiętaj, aby nie ruszać stopą, ponieważ w ten sposób pomiar może nie być miarodajny. Po zaznaczeniu punktów na kartce, użyj linijki lub miarki do zmierzenia odległości pomiędzy nimi. Z reguły najbardziej wysunięte punkty na stopach to środkowy fragment pięty i duży palec – to one powinny być Twoimi punktami pomiarowymi.

Inna metoda to użycie ołówka do obrysowania całej stopy. Postaraj się robić to tuż przy skórze, aby nie uzyskać wyniku większego niż rzeczywisty, Taki pomiar sprawdzi się w przypadku, kiedy planujesz zakup obuwia w sklepie internetowym, w którym w rozmiarówce podana jest także szerokość obuwia. Przyda się także, jeśli kupujesz szpilki – mają one różną szerokość, dlatego podczas zakupów online warto sprawdzić również ten parametr.

Pamiętaj, aby mierzyć obie stopy. Nie zawsze mają one identyczną długość – różnice mogą sięgać około pół centymetra i takie też są najczęstsze. Jeżeli Twój pomiar wykaże taką dysproporcję, nie panikuj – wszystko jest w porządku, a różnice pomiędzy stopami są zupełnie normalne.

Po wykonaniu pomiaru wystarczy sprawdzić go w odpowiedniej rozmiarówce. W większości przypadków są to tabele, w których do każdego rozmiaru obuwia przypisana jest długość stopy. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybierasz odpowiednie obuwie. Pamiętaj, aby wybrać buty przynajmniej o pół centymetra większe – w ten sposób zostawisz sobie odrobinę miejsca na skarpetki lub na dni, kiedy Twoje stopy będą opuchnięte.

Postaraj się również wykonywać pomiar przed każdym zakupem obuwia. Przez rok lub dwa stopa może odrobinę zmienić swój rozmiar, więc nie polegaj tylko na jednym wyliczeniu, szczególnie jeśli minęło sporo czasu.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.65 / 5.00 19194 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
Super trampki w niskiej cenie. Szybka realizacja zamówienia
2024-04-12
Buty dostarczone szybko.
pixel